تا به سرت نیاد باورش نمیکنی (۲)

در قسمت اول  این مطلب در مورد جمله عنوان متن گفتم و این که فکر میکنم اگر در مورد آن صحبت کنیم احتمالا برایمان جالب باشد. ادامه ماجرا را پی میگیریم.

نمیدانم فیلم جنگجوی صلح طلب (Peaceful Warrior) را دیده اید یا نه ولی اگر ندیده اید شاید دیدن چند باره آن اتلاف وقت نباشد. تنها ایراد فیلم در تعدد مفاهیم عمیق مطرح شده است که نیاز به تماشای چندین باره فیلم برای درک کامل آنها بوجود می آورد. در جایی از فیلم به تفاوت دانش (knowledge) و خرد (Wisdom) اشاره می شود و این که ویژگی هایی وجود دارد که این دو را از هم جدا میکند.

شاید شما هم مثل من جملات زیادی را شنیده اید یا در بهترین حالت در فلان گروه یا کانال تلگرام خوانده اید که راز خوشبختی یا سعادت یا زندگی موفق یا حتی واقعیات علمی را بیان میکنند و بخش اعظم آنها هم درست! هستند. ما (شامل من) هم خوشحال از خواندن این جمله که کمی به علم ما اضافه شد و خدا را شکر که امروز یکی از رازهای بزرگ هستی را قبل از مرگ فهمیدیم.
دوست دارم در اینجا خودم را کمی نا امید کنم. یاد حرف دوستی می افتم که بیلبوردی در تهران دیده بود با این مضمون که “الماس با تراش می درخشد و انسان با تلاش” و میگفت: “فکر میکنم اگر کسی با دیدن این جمله تغییری در او ایجاد شود میبایست سریعا در بیمارستان روانی بستری شود”

بد نیست به علت علاقه ما به این جملات و متن های انگیزیشی فکر کنیم. من میروم تا بخش بعدی نوشته به آن فکر کنم و برگردم. شما هم فکر کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *